• 4
  • 5
Utorak, 26 Veljača 2019 12:40

Dvostruka kruna-povijesni uspjeh Hokej kluba Zelina

Prvi put u povijesti kluba, seniori i seniorke Hokej kluba Zelina osvojili su naslove prvaka u dvoranskom hokeju u istoj sezoni.

Ovaj vikend, 23. i 24. veljače 2019. godine odigrana je završnica dvoranskog prvenstva Hrvatske u sezoni 2018/2019. Bio je to najuspješniji vikend za najtrofejniji sportski kolektiv našeg grada.

Seniorke su zadnji put bile prvakinje prije 18 godina, a seniorima je ovo već četvrti uzastopni naslov prvaka.

Finalnu utakmicu seniorke su odigrale protiv ekipe HAHK Mladosti i osvojile naslov rezultatom 1:0. Jedini pogodak postigla je Una Litvić 3 minute prije kraja susreta.

Vrlo uzbudljiva finalna utakmica seniora odigrala se protiv odlične ekipe HK Trešnjevka i nakon nekoliko vrlo napetih situacija završila rezultatom 8:6.

Nakon vodstva rezultatom 7:2 i gotovo sigurne pobjede, nekoliko odličnih poteza protivničke ekipe dovelo je do rezultata 7:6 i to 3 min prije kraja utakmice. Odličnim potezom igrača Petra Hršaka 3 minute prije kraja utakmice, postignut je pogodak za 4.uzastopni naslov prvaka u dvoranskom hokeju.

Ovakvi uspjesi u tome su još i veći sa obzirom na izniman broj navijača i simpatizera Kluba koji su popunili tribine te su svojim navijanjem pratili svaku akciju i bodrili igračice i igrače do samog kraja.